Jak ČistéBoty přišly na svět

Jak ČistéBoty na svět přišly a proč.

Často se mne zákazníci ptají jak jsem k Čistým botám přišel a protože máme tak trochu výročí, v tomto článku se pokusím stručně přiblížit začátky svého podnikání těm které to zajímá a možná se i inspirují a půjdou za svým snem. V roce 2014 jsem pracoval jako makléř v jedné nadnárodní korporaci. Byl zde nařízený dresscode, ale málokdo v našem oddělení se ho držel. Já byl vyjímkou. Mám rád kožené společenské boty, pokud možno dostatečně kvalitní. A aby to ladilo, člověk nemůže chodit po bance v tričku, nehledě na to, že si tím automaticky zavírá dveře k postupu a v korporátu mnohdy i k tomu, aby ho někdo bral vážně. Paradoxně nyní jako majitel obchodu s potřebami pro čisté boty chodím jako příslovečná kovářova kobyla nejčastěji v botách pracovních a společenské odpočívají, čekajíc na nějakou tu společenskou příležitost. 

Jak leštit kožené boty

A protože koprorátní práce se sestává z posedávání u počítače, schůzek v nejrůznějších zasedačkách, meetingů a brainstormingů, a všechny stoly i židle mají zpravidla nohy, na konci dne mé boty už vůbec nevypadaly tak dobře jako ráno, když jsem si je před začátkem pracovní doby přeleštil. Byly prostě často okopané a zaprášené, často se šmouhou od pedálů v autě apod. Kromě kvalitních bot jsem tedy záhy pocítil potřebu obsatrat si i kvalitní a pokud možno kompletní péči o boty. To co se tehdy dalo sehnat v supermarketu nebo drogerii nestálo za nic. Doslova. A dnes tomu není jinak..

čištění bot

Z různých internetových obchodů jsem tedy poscháněl potřebné, ale většina neodpovídala fotografiím, popisu, nebo byla zkrátka nekvalitní. Navíc několikanásobné poštovné takovou sadičku nemálo prodraží a zjistíte-li, že to není to co opravdu chcete, začnete s hledáním nanovo. A to jsem i udělal. Marně. Kompletní nabídku péče o boty požadované kvality, tedy vyšší, přijatelnou cenu bez vysokohorské přirážky dražší než v centru Londýna a dostatečný výběr jsem zkrátka na našem trhu nenašel. 

Sada péče o boty Famaco

Ano, objednat v zahraničí a pustit to z hlavy by bylo také řešení :o) Já ovšem zavětřil příležitost. Pár měsíců trvalo dát dohromady už jen samotnou představu jak by to mělo vypadat. Původní naivní myšlenka byla neopustit korporát a malým specializovaným eshopem si vylepšit cashflow.Ale jak to udělat, když máte v povaze vytvářet a neustále rozvíjet projekty už mi nikdo neporadil. Když se dnes podívám na původní podnikatelský plán musím se smát sám sobě a naivitě, bez které by většina podnikatelů svou zaměstnaneckou židli těžko opouštěla. 

péče o boty

Zhruba půl roku trvalo připravit platformu obchodu, grafiku, engine, co by vlastně obchod měl umět a jak by měl vypadat a kdo ho postaví. Ale co do něj? S dodavateli jsem měl vždy z pekla štěstí. Nebo to byla prostě drzost, kdo ví..Představil jsem tehdy ještě neexistující obchod pařížské továrně Famaco a požádal je o základní sadu zboží k prezentaci  a světe div se, přestože to tenkrát bylo v řádech jednotek tisíc a vcelku pochopitelně žádali platbu předem, aniž by očekávali nějaký velký byznys, vyhověli. Myslím, že jsem tehdy chtěl od každého vybraného produktu dva nebo tři kusy, což je ve velkoobchodním prostředí opravdu perlička :o) 

V lednu 2015 byl obchod oficiálně spuštěn a vypuštěn do světa. Nabízel tehdy zhruba 30 produktů a jeho životaschopnost nebyla vůbec jistá. Jako dnes si pamatuji první objednávku 16.1.2015 na jedny červené tkaničky, které si paní vyzvedla tehdy u mne doma.

Péče o boty

Kancelář se sestávala z pracovního stolu, notebooku a komody z Ikea. To vydrželo dva měsíce. Následně se ČistéBoty rozrostly do komory a pak všude možně po bytě :o) Takřka do půl roku už bylo jasné, že takhle to nepůjde a musí se stěhovat do vlastních prostor se skladovými možnostmi a pracovním zázemím. Růst byl rychlý. ČistéBoty trefily přesně díru na trhu a měly slušně našlápnuto. 

péče o boty

V cestě jsem jim stál jen já. Nechtěl jsem opustit korporát v představě jakési zaměstnanecké jistoty. Každý kdo se v tomto poznává, potvrdí, že jistota v zaměstnání je tak pomíjivá jako pára nad hrncem..Nějaký čas jsem tedy táhl obojí, než mne vyčerpání dohnalo a v zájmu zachování zdraví jak duševního tak fyzického jsem byl nucen se rozhodnout s kým dál.

čištění bot

ČistéBoty jsou moje další dítě. Třetí. Stravenky, dovolená a kuchyňka s kávou zdarma na jedné straně, být svým pánem, nekonečné možnosti, volnost v rozhodování a byznys vydupaný na zelené louce z ničeho na straně druhé. Volba byla jasná, jinak bych tento článek dnes nepsal. 

ČistéBoty se stěhovaly do vlastního. Rostly a sílily. Přestože je ještě čekaly těžké časy, už měly své místo na světě. Nebo spíš na Googlu :o) Myšlenka komplexní nabídky úzce zaměřené specializace funguje. O svém zboží víme všechno. Umíme poradit. Každou věc mohu ve svém vlastním skladu vzít do ruky. Všechny fotografie jsou naše. A tak to mám rád.

čištění bot

V současné době jsme speciálkou se vším všudy. Naši dodavatelé jsou těmi nejlepšími široko daleko. Saphir, bezesporu jednička, Famaco - Paris v těsném závěsu, Schlesinger Hamburg s pověstnou německou kvalitou a nyní i německá kartáčovna Frank. Kromě toho spolupracujeme i s českými kartáčovnami a čas od času se pokusíme vyvinout i něco svého. Máme pevné vztahy s dodavateli, obchodníky a pečlivě vyšlapané cesty důvěry.

čisté boty

ČistéBoty dbají na vysokou kvalitu všeho zboží. Co nevyhoví, musí pryč. Ale na jednu věc se soustředí stejně tak důsledně. Spokojenost zákazníka. Zpětnou vazbu považuji za velmi důležitou a jak se nám daří si můžete přečíst v recenzích Heureky na hlavní straně.  

čištění bot

Tímto bych chtěl na závěr poděkovat všem co se na projektu ČistéBoty podíleli a podílejí, žádný eshop není a nemůže být oneman show. Spolupráce, důvěra, poctivost, to jsou základy a neodpustím si masarykovské NEBÁT SE, NELHAT A NEKRÁST. Do dalších let ČistýmBotám a všem spolupracovníkům přeji hodně štěstí a sil. 

J. Filip, majitel www.cisteboty.cz

P.S. a něco z bohaté historie navíc :o) Ach, ten sentiment..

Cedrové napínáky do bot

čištění bot

čištění bot

čisté boty

čištění bot

čištění bot

čištění bot

čištění bot

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Spojte se s námi !

Chcete dostávat informace o slevových akcích, výprodejích a speciálních nabídkách pouze pro členy klubu ČistéBoty.cz ?

Chcete si přečíst nový článek, nebo si prohlédnout nové zboží ?

Nechcete se složitě registrovat ?

Vaše jméno:
Váš email:

Jak snadné, že ? Uvidíte, že nebudete litovat.

Copyright © www.cisteboty.cz, provozováno na systému Shop5.cz