Boty od popelnice 2✔️

Stejně jako v minulém díle, bylo to prostě štěstí. Dívaly se zpod kontejneru a volaly - ještě nechceme být vyhozeny. Kdo? hrdinky dnešního dílu Boty od popelnice. Rádi poukazujeme na to, že nabízené výrobky se v ČistýchBotách zkouší, abychom mohli věrohodně a pravdivě popsat jak fungují a jak v práci s nimi postupovat. Ale kupovat na to nové boty v obchodě by jednak lezlo do peněz a za druhé by je musel někdo dost specificky ušpinit, přesně tak jak to umí jen časté a poctivé nošení. A tyhle holky, které už nejsou dost dobré na parádu, ale ještě neskončí rovnou v odpadu, jsou na to prostě ideální. A navíc, boty se často mění ne pro závadu konstrukce, ale pro svůj estetický stav. A ten je s trochou péče možné snadno udržet v kondici. Tohle jsou ony, hrdinky druhého dílu.

Jak čistit kožené boty?

Jak čistit kožené boty?

Jak čistit kožené boty?

Vezmeme to po třech, postup se nijak zásadně neliší. Všechny jeví známky intenzivního nošení, někde chybí podpatek, ale to zachrání kdejaká opravna za pár korun, důležitý je celkový stav - tedy šla bych v nich ještě mezi lidi? 

Všechny boty bylo třeba nejprve hruším čistícím kartáčem zbavit prachu a bláta. Následně byly všechny umyty mýdlem na kůži. V případě semišek by byl vhodnější šampón na semiš, ale ten už se jednak testoval a pak se také ukázalo, že pokud není zbytí, mýdlem to jde také (šampón přesto doporučujeme) Houbičkou, kartáčkem, co je po ruce, to není důležité. Zbytečně příliš nenamáčejte, jen co je nutné. Následně boty pár hodiny schnuly a pak se řešilo co s nimi dál. Černé kozačky byly jasné, vyživit, vyleštit. Ale na další dva páry jsme se rozhodli otestovat nové barvy Famaco na hladkou kůži i semiš, to se zrovna hodí. 

Na černých kozačkách se udělalo pár drobných oprav opravným krémem, to jsou opravy těch odřenin a zbytek byl vyživen černým krémem. Po zavadnutí a vyleštění přišel na řadu ještě černý vosk a botky mohou směle do světa. To bylo snadné. 

Jak čistit kožené boty?

V případě barvení je nejdůležitější připravit si pořádně podklad. Kromě suchého, čistého a nemastného je důležité si uvědomit jak budou které barvy krýt. Protože testujeme penetrační barvu, která se do materiálu vsakuje, lze barvit vždy jen do tmavší barvy. Hladkou kůži lze snadno odbarvit, semiš nikoliv. Z hnědé uděláte snadno černou, žlutou ne. Z bílých oranžovou ano, z černých červenou ne. Jasné? Pokud vám nevadí experimentování a abstrakce, dělejte jak chcete :o) 

Jak čistit kožené boty?

Co zabere vždy je černá. Do černé můžete přetvořit jakékoliv boty vcelku snadno. Černá je elegantní, skryje drobné vady a ztrátu původní barvy a hodí se všude. Nové barvy od Famaco Paris jsou jak již bylo řečeno penetrační, balení obsahuje malý štětec a latexovou rukavici. Rukavice doporučujeme mít vždy. Jinak budete mít barevné i ruce. Boty štětcem jednoduše, kdo by to byl čekal, kousek po kousku nabarvíte a necháte chvíli schnout. Tam kde je to třeba barvení opakujte. Pokud je to někde třeba, maskujte papírovou páskou místa, která barvit nechcete.  Této barvy nelze aplikovat příliš, ihned se vsakuje a netvoří žádné vrstvy. Po úplném zaschnutí je třeba kůži ještě ošetřit. Po mokrém čištění je zpravidla suchá a tvrdá. Hladkou kůži obyčejně krémem a vosk navrch pokud chcete více lesku a semiš je třeba nejprve prokartáčovat, aby se obnovil chlupatý vzhled a poté ošetřit výživným prostředkem ve spreji. Jedno drobné video z barvení je na naší stránce na Fcb a tovární video je na kartě barev zde.

Jak čistit kožené boty?

Jak čistit semišové boty?

Jak čistit semišové boty?

Teď už na vyhození nevypadají, nebo ano? Tímto děkujeme šlechetným dárcům a příště se zase pustíme do nějakého barevnějšího dobrodružství.  Mimochodem, užitečné zjištění, lahvička s barvou vystačila na oba páry bot a ještě tak na jeden zbylo. Nebo do budoucna na drobné opravy. 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Spojte se s námi !

Chcete dostávat informace o slevových akcích, výprodejích a speciálních nabídkách pouze pro členy klubu ČistéBoty.cz ?

Chcete si přečíst nový článek, nebo si prohlédnout nové zboží ?

Nechcete se složitě registrovat ?

Vaše jméno:
Váš email:

Jak snadné, že ? Uvidíte, že nebudete litovat.

Copyright © www.cisteboty.cz, provozováno na systému Shop5.cz