Jak vyčistit boty?✔️

Jak vyčistit boty aneb Boty od popelnice -druhá šance. 

Cestou do práce míjím hned několik malebných stanovišť kontejnerů smíšeného i tříděného odpadu. Čas od času se stává, že v jejich blízkém okolí stojí smutně jeden, nebo hned několik párů bot. Profesionální defomace vždy nějak zařídí, že mi padnou do oka jako první ze všech těch věcí, se kterými se kdosi do kontejneru netrefil. To je případ i kotníkových hnědých bot, které se stanou hvězdou tohoto krátkého příběhu. Vypadaly tam tak smutně. A přestože jevily známky intenzivního užívání, konstrukce svršku i podrážka jsou v pořádku.  

Smutným faktem je, že mnoho oblíbených párů bot končí svou službu ne pro závady a selhání konstrukce boty, ale pro svůj estetický stav. Přitom bývají tak dobře rozchozené  :o)  Často ani podrážka, která je přeci jen kontruována na kratší životnost, čímž určuje poločas rozpadu, nebývá tím co boty definitivně odepíše. Nakonec to prostě bývá o vzhledu. 

jak vyčistit boty, péče o boty

Pravidelnou péčí se dá životnost bot značně prodloužit. Tento slogan je celkem frekventovaný, ale skutečnou váhu mu dodá, na Velikonoce příznačné, vskříšení jednoho takového páru bot. Boty jsme důkladně omyli glycerinovým mýdlem na kůži s použitím obyčejné houbičky na nádobí. Po uschnutí se ukázalo, že původně byly matné. Tedy nubuk. Odřená a ošoupaná místa vytvořila po vyčištění velmi působivou patinu, kde se lesklá a matná místa mísí. Špičky bot na tom nebyly nejlépe, ale bez odřenin. Několik vrstev tvrdého vosku by jim postupně dodalo zrcadlový lesk, ale i například impregnace Saphir Everest, krásně podtrhne barvu a kůži vyživí. 

jak očistit kožené boty, krém na boty

Zbytek boty jsme ošetřili kondicionérem na matnou kůži. Nové kontrastní tkaničky jim dodaly šmrnc. Zde to nebylo na místě, ale pokud by to byly naše boty, nová kožená vložka a trochu mentolového deodorantu by jim jistě prospělo. Na závěr snad trochu impregnace, aby matná místa zbytečně nepřitahovala vodu, kdyby zapršelo a boty mohou opět do světa. Určitě ještě někomu dělají radost! Vcelku jednoduchá péče, kterou zvládně každý, pouze se základními přípravky, které by měl obsahovat každý lepší botník. Až se Vám bude zdát, že to mají vaše oblíbené boty za sebou, vzpomeňte si..

impregnace na kožené boty, jak impregnovat kožené boty

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Spojte se s námi !

Chcete dostávat informace o slevových akcích, výprodejích a speciálních nabídkách pouze pro členy klubu ČistéBoty.cz ?

Chcete si přečíst nový článek, nebo si prohlédnout nové zboží ?

Nechcete se složitě registrovat ?

Vaše jméno:
Váš email:

Jak snadné, že ? Uvidíte, že nebudete litovat.

Copyright © www.cisteboty.cz, provozováno na systému Shop5.cz