Jak fotíme produkty?

V minulém článku jste se dozvěděli jak jsme k produktové fotografii přistoupili obecně. Vlastními silami. Již víte, a všude okolo i vidíte, jak se nám práce daří či nedaří. Vím, že to nesouvisí přímo s botami, ale když vidím, jak se mnoho eshopů s touto problematikou potýká, rozvinu toto téma trochu podrobněji. Věřím, že to oceníte. Tento přístup, jak se ukazuje, není zcela běžný. Ba co více, je nákladný a pracný. A stojí fůru času. Nicméně se vyplatí ! Ukazujeme zákazníkům skutečné zboží. Tak jak vypadá v nabídce, takové leží na regálu našeho vlastního skladu a přesně na chlup takové vyndáte ze svého balíčku. Za to ručíme !

péče o boty

Co se změnilo? Návštěvy profi fotostudia a domlouvání s fotografem se ukázalo jako časově i finančně neefektivní. Zvolili jsme cestu vlastního fotostudia. Dokonale to zapadá do konceptu ukázat-vysvětlit-prodat, takže nebylo jiné cesty. Zázračným zdrojem informací byl samozřejmě internet a diskuze, články a workshopy na téma produktové fotografie. Spousta. A také spousta chyb, dlouhých večerů a fotografií v koši. Jak tedy cesta naší produktové fotografie vypadá nyní?

Používáme vlastní sestavu studiových blesků 2x280Ws na stativech s adekvátními softboxy k rozptýlení světla. Oba jsou synchonizované radiovými odpalovači.  V případě potřeby přidáváme menší třetí blesk 230Ws na spodní straně fotografického stolu. To je důležité, protože všechny světelné zdroje musí mít stejnou chromatičnost ( barvu ) světla. V opačném případě by se to tlouklo a podání barev by nebylo realistické.

foto

Fotostůl používáme 60x130cm s polopropustnou opálovou deskou pro bezstínovou fotografii na čistě bílém pozadí. V roce 2018 ideu nudně bílého pozadí opouštíme a vydáváme se neprošlapanou cestou tématického a komunikujícího pozadí. Katalogové fotografie vznášejících se předmětů vytržených z kontextu nahradili fotografie, které říkají: Takhle vypadám, takhle se otvírám, takto se používám, nebo takhle jsem velký. S malým stínem, který předmět ukotví v prostoru a dodá věrohodnost. 

fotostůl

Zapomenout nemůžeme ani na stativ fotoaparátu s dálkovou infra, nebo alespoň kabelovou spouští. To nám zajistí, že po celou dobu expozice se fotoaparát nepohne a snímek bude dokonalé ostrý. Samotný přístroj je již jen na obsahu vaší peněženky, pokud splňuje základní požadavky na výkon a konektivitu. S tím Vám v dobrém obchodě jistě rádi pomohou. Dobrou zkušenost máme opět s prodejnou Megapixel.

www.cisteboty.cz


Často diskutovaným a málokdy vydařeným je právě téma čistě bílého pozadí. Jak ho dosáhnout? 
Velmi jednoduše. Faktorem, který rozhoduje o úspěchu je vyvážení bílé ve vašem fotoaparátu. I jednoduchý fotoaparát nabízí několik variant nastavení vyvážení bílé. Zapomeňte na automat. Nastavte si vlastní kalibraci, vyfoťte prázdné bílé pozadí na které budete objekty umisťovat za stejných světelných podmínek a uložte. Zjednodušeně řešeno jste právě aparátu řekli : tohle je u mě bílá barva. A on se tím bude řídit. Naprostá většina tématických fotografií používá pak místo bílého pozadí barevné a to naprosto obyčejnou vliesovou tapetu v požadovaném vzoru a barvě. Taková fotografie vyžaduje již jen minimální úpravy v grafickém editoru. Většinou stačí oříznout. Čím více si připravíte scénu, tím méně úprav vás bude čekat. A tím mám na mysli pře / podexponování scény, špatně zvolenou kompozici apod. Vím, že při nákupu v eshopu je pro naše zákazníky dobrá fotografie kriticky důležitá a proto na ní neustále pracujeme. Věřím, že to oceníte.

J. Filip , majitel, fotograf

Marcel

 

 

 

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Spojte se s námi !

Chcete dostávat informace o slevových akcích, výprodejích a speciálních nabídkách pouze pro členy klubu ČistéBoty.cz ?

Chcete si přečíst nový článek, nebo si prohlédnout nové zboží ?

Nechcete se složitě registrovat ?

Vaše jméno:
Váš email:

Jak snadné, že ? Uvidíte, že nebudete litovat.

Copyright © www.cisteboty.cz, provozováno na systému Shop5.cz