Desatero péče o tenisky.

Sportovní boty mají dvě tváře. Tu funkční a tu módní. Obě jsou pro svého uživatele něčím důležité. Ona důležitost se pak přelévá z jedné strany na druhou podle toho, kdo má právě boty na sobě a co od nich právě očekává. Jedno je však jisté, aby boty dobře sloužily ať již jednomu, nebo druhému účelu, je potřeba se o ně dobře starat. Dávno pryč jsou doby kdy sportovní boty sloužily jen svému sportovnímu poslání a pro běžné nošení se takřka vůbec nenosily. Dnes kromě sportu zažívají i slávu módní, sběratelskou, zdravotní, společenskou, vyjadřují sociální status a podobně. 

Adidas 4DFWD Parley

Jednoduchým desaterem péče o tenisky jim prodloužíte život a přinesou vám více radosti. 

1. 

Pro konkrétní druhy sportu používejte tenisky k tomu určené. Předejdete předčasnému opotřebení, nebo i zranění. Boty na běh pohodlně zvládnou cestu do práce. Naopak třeba při vzpírání je to trochu o ústa.. Nevhodná zátěž = větší opotřebení. 

2.

Tenisky po použití rozvazujte a nechte dobře proschnout. Pro kratší intervaly použití zvažte střídání více párů. Zápach v botách vzniká množením bakterií, kterým dělá dobře vlhko. Střídáním bot jednak prodloužíte jejich životnost a navíc nebudou zapáchat. win-win. 

3.

Navažte se svými teniskami vztah, mějte je rádi a starejte se o ně stejně jako o zbytek outfitu. Kromě běhu lesem se tenisky nosí i mezi lidi. Stejně jako perete prádlo a myjete si vlasy, pečujte i o boty. 

4.

Po použití, resp. nošení je vhodné je lehce okartáčovat a postavit do botníku na své místo. Měkkým kartáčem pouze zbavit prachu, nic víc, žádná těžká práce. 

5.

Používejte impregnaci. Kromě voděodolnosti, zabraňuje i špinění. Respektive přes bláto vás nepřenese, ale zabrání vsáknutí špíny do textilního úpletu.

6.

Jednou za čas dopřejte botám ruční mytí. Je šetrné a jednoduché. Nehrozí rozlepení ani deformace. Se značkovými přípravky na čištění bot nehrozí ani barevné změny, nebo fleky. 

7. 

Pokud boty musí do pračky, dobře zvažte rizika. Tenisky se nikdy nedávají do sušičky. Nikdy nepoužívejte prací práček. Když už tak gel. Prášek se nemusí ve studené vodě na krátký cyklus rozpustit a boty budou samý drobek. A budete je čistit znovu. 

8.

Péče bude mnohem snadnější když bude pravidelná. Až budou ve stavu "do popelnice" už se vám do čištění nebude chtít. Na druhou stranu vás čeká větší překvapení až se z toho čehosi opět vyloupnou hezké boty..

9.

I pro sportovní boty se hodí napínáky. Třeba odlehčený model Schlesinger König. Cedrové dřevo pohlcuje vlhkost a působí antibakteriálně. 

10. 

To nejdůležitější na závěr. Možná to mělo být i jako první :o) Nechte, prosím, opravdu, bez legrace, naprosto vážně ve špajzu ocet, zubní pastu, přípravky na nádobí, sodu, cibuli, jar, cif, prostředky na podlahu, ředidla a podobné nesmysly. Na BOTY se používají přípravky na BOTY! Vypadají vaše boty jako nádobí? Nebo jako podlaha? Myjete auto šamponem na vlasy? Specializované přípravky na boty a tenisky zvláště obsahují to co boty potřebují, chrání je a oživují barvy. Jestli nutně chcete něco "ojebat" zkuste daně. Botám dopřejte dobrou péči. 

Čistič na tenisky Tarrago

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Spojte se s námi !

Chcete dostávat informace o slevových akcích, výprodejích a speciálních nabídkách pouze pro členy klubu ČistéBoty.cz ?

Chcete si přečíst nový článek, nebo si prohlédnout nové zboží ?

Nechcete se složitě registrovat ?

Vaše jméno:
Váš email:

Jak snadné, že ? Uvidíte, že nebudete litovat.

Copyright © www.cisteboty.cz, provozováno na systému Shop5.cz