V tomto dílu se zaměříme na několik základních tipů jak pečovat o kožené výrobky obecně. Nutno zdůraznit, že řeč bude o pravé kůži, nikoliv syntetice. Výrobky z pravé kůže v sobě nesou ducha tradičních hodnot a kvalit a aby jim to vydželo co možná nejdéle, je nutné o ně správně pečovat. Přinášíme Vám proto několik základních pravidel. Zde jsou.
1.
Neskladujte kožené výrobky, zejména aktovky na přímém sluněčním světle. Důrazně se doporučuje je věšet na háčky k tomu určené, aby si udrželi svůj tvar. Bude-li rovně stát, také dobře.
2.
Nikdy nevysoušejte kožené výrobky u přímého zdroje tepla. Nechte je na dobře větraném místě vyschnout postupně, ideálně v pokojové teplotě.
3.
Kožené výrobky, které budete nosit ven před prvním použitím naimpregnujte proti vodě a vhkosti a to buď impregnací ve spreji, nebo slabou vrstvou vosku na boty.
4.
Než začnete s jakoukoliv péčí, zbavte se prachu čistícím kartáčem, nebo bavněným hadříkem.
5.
Čistěte kvalitním kondicionérem, nejlépe s přírodním složením, může být obohacený o různé druhy vosků. Nejlépe se pracuje s tekutými a gelovými přípravky.
6.
Pamatujte, že méně bývá více a s množstvím to nepřehánějte. Po vstřebání kondicionéru, je-li to třeba, leštěte kvalitním měkkým kartáčem, nebo na závěr čistým bavlněným hadříkem.
7.
Na semišové výrobky používejte vždy speciální přípravky k tomu určené. Experimenty se nevyplácí. Používejte měkkou čistící gumu, mosazný kartáček, šampon na semiš a renovátor barvy.
Jsme si vědomi, že toto všechno již víte, ale neškodí si to připomenout. Obecné zásady lze aplikovat na všechny kožené výrobky, ať už se jedná o aktovku, boty, opasek či pásek od hodinek. I o ten je překvapivě třeba občas pečovat.
Pamatujte, že první dojem je jen jeden a odřenou kabelkou špinavými botami ho nevylepšíte.