Jak čistit kožené boty?✔️

Jak čistit kožené boty 2.

Rozhodli jste se nekazit si svou image zanedbanými botami, poznáte kvalitu a chcete jí ( si )  dopřát vše co k ní patří. Pořídili jste si svou osobní sadu k péči o boty, postupně ji budete rozšiřovat a naučíte se správně používat všechny prostředky.  Bude Vás to  bavit, uvidíte. Dnes se podíváme na zoubek kondicionéru, voskům a leštícím pastám. Pokud váháte co si pod pojmem kondicionér představit, hned vysvětlím. Kůže potřebuje dodat výživu ( ano je již mrtvá, ale stejně ji potřebuje, aby se zabránilo přirozené degradaci ) a promastit. Tím docílíte větší ohebnosti, poddajnosti a trocha toho lesku a oživení barev také není na škodu. Kůže totiž samovolně vysychá a tuhne až může v ohybech i praskat. Pokud namítáte, že tohle přece zařídí i krém, máte částečně pravdu. Ale s kondicionérem se pracuje lépe a je na to specializovaný. Podává se v tekuté formě a jeho primárním určením je právě ona výživa kůže. Ano, jsou v něm obsaženy i leštící složky, nebo základní pigmenty, ale věřte že vše má své opodstatnění.  

Jak s ním tedy pracovat a jaké výhody poskytuje = proč bych si ho měl koupit?

Nejdůležitější výhodou oproti klasickému krému je aplikace. Protože se jedná o přípravek tekutý, lze jej úspěšně nanášet hadříkem, nebo lépe houbičkou. Vyzkoušejte naši aplikační houbičku s držátkem a už nikdy nebudete chtít jinak. Neuspějete zde s kartáčkem. Lehce jej vtírejte v malém množství do kůže boty, ideálně krouživými pohyby. nechávejte lehce zavadnout. V místech kde se kůže obýbá, opakujte aplikaci několikrát po sobě. Kondicionér se velmi odbře vstřebává a nezanechává švy a ohyby plné jako v případě tuhého krému. Mezi jednotlivými aplikacemi můžete lehce překartáčovat kartáčem s vysokým střihem ( dlouhé chlupy ) ,ale opravdu jen mírně, netlačit.  Ještě neleštíme. Pokud teď budete chtít ošetření ukončit a botu vyleštit, můžete. Kondicionér obsahuje včelí vosk  a bobře se leští. Je ovšem nutné nechat jej trochu déle zavadnout a poté leštícím kartáčem dílo dokonat.

 kartáč na botym jak leštit kožené boty

Pokud chcete pokračovat, přichází na řadu klasický barevný krém. Teď se již hraje o barvu a lesk vyšší úrovně. Jak postupovat jsme si řekli již v prvním díle. Střih. Boty jsou vyživené, vyleštěné ale Vy jako nároční jedinci nemáte dost a chcete více.

jak vyleštit boty

Více lesku. To je to, co přitáhne pohledy a nadřadí vaše boty všem ostatním. Proto jste tady. Do hry vstupují leštící pasty a vosky. O složení si povíme  v jiném dílu, dnes se je učíme používat. Leštící pasty s vysokým podílem vosků prodáváme v nevšedních, klasických mosazných dozách. Otvírají se patentním otvíráním - pootočením nanýtovaného motýlku na boku plechovky palcem a ukazováčkem. Nové typy jsou již normálně šroubovací.  Jednoduché, nebojte. Vosky se dodávají v základních barevných odstínech a pokud Vám nevyhovuje černá a hnědá, volte bezbarvou variantu.

jak navoskovat boty, jak leštit kožené boty


 


 

 

 

 

 

 

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Spojte se s námi !

Chcete dostávat informace o slevových akcích, výprodejích a speciálních nabídkách pouze pro členy klubu ČistéBoty.cz ?

Chcete si přečíst nový článek, nebo si prohlédnout nové zboží ?

Nechcete se složitě registrovat ?

Vaše jméno:
Váš email:

Jak snadné, že ? Uvidíte, že nebudete litovat.

Copyright © www.cisteboty.cz, provozováno na systému Shop5.cz