Jak čistit kožené boty?✔️

Vezměme to popořádku. Jste milovníkem bot. Není Vám jedno co nosíte a jak to nosíte. Víte velmi dobře, že šaty dělají člověka a dokážete si to užít. Dáváte si pozor na první dojem a Váš botník ( šatní skříň jistě také ) zdobí několik kousků slavných značek. Vyznáte se v kvalitě. Nyní jste si udělali radost a pořídili si luxusní sadu k péči o obuv. Jak ale použít správně vše co nabízí? Zde si dovolíme přispěchat s malou radou a pomocí. Pro zkušeného opakování, ale snad neurazí. Jako modelový příklad použijeme Luxusní sadu v Malette kufříku, kterou naleznete v sekci "Kompletní sady". Takovou sadu si můžete poskládat i sami z vybraných výrobků, nebo doplnit svou vlastní. Použití bude stejné.

sada k péči o boty, jak vyčistit boty

Jdeme na to. Ještě si dovolím zdůraznit, že čištění bot, není za trest a je dobré jej vnímat jako relaxační činnost s výsledkem, který dokáže potěšit. Botu je třeba nejdříve očistit. K tomu použijeme buď hrubý čistící kartáček, například na švy a hrany podrážek, nebo měkký hadřík. Zbavíme se tak prachu a jiných nečistot, které by se mám následně pletly do leštění. Je-li bota čistá a suchá, zhodnotíme, zda tentokrát vyžaduje jen běžnou údržbu, nebo je čas na pravidelnou větší kůru. Je-li kůže boty měkká a poddajná a neztrácí lesk, bude třeba jen kondiční údržba. Tím rozumíme očistu,  nakrémování a vyleštění. To je naprostý základ. Nenechte se zmást články o voskování a nic víc. Kůže potřebuje promastit a zvláčnět. To zajistí jedině krém, nebo kondicionér. Na vhodnou podložku si připravíme vše co budeme potřebovat.Není nutné používat letáky LIDL, nebo BILLA, existují i elegantnější alternativy.Například naše vlastní pracovní podložka zdeBotu uchopíme za podpatek, nebo jednoduše strčíme ruku dovnitř a druhou naneseme tenkou vrstvu krému ve vhodném odstínu. Pokud si odstínem nejsme jisti, volíme vždy bezbarvou variantu. Použijte vhodný nanášecí kartáček, nebo houbičku. Pamatujte, že méně je často více. Krém roztírejte důkladně krouživými pohyby po celém svršku boty, nevynechejte ani jazyk a všechny švy. ( Tkaničky můžete a nemusíte vyndávat, záleží na vaší pečlivosti )

Jak správně krémovat kožené boty

Nechejte kůži nasáknout a krém lehce zavadnout. K tomu postačí pár minut. Kvalitní krém zajistí dostatečné promaštění kůže, nezapáchá, dobře barevně kryje a po rozleštění vytváří vysoký lesk. Zde prosím nehleďte na cenu, ať už se Vám zdá vysoká či nikoliv - i při pravidleném používání vám vydrží velmi dlouho a budete jej používat s radostí. A o to přeci jde, nebo ne? Poté stačí vzít leštící kartáč s koňskou žíní a dát se do leštění. Budete-li dělat více párů bot najednou, pořiďte si kartáč velký. Vždy mějte kartáče minimálně dva. Jeden na světlé a hnědé odstíny a jeden výhradně na černé boty. Zabráníte tak "spatlání" krémů dohromady a obarvení vašich bot. Stejně tak i nanášecí kartáčky. Botu leštíme pravidelnými dlouhými tahy sem a tam, na kartáč netlačíme. Nehcte jej jen tak klouzat po povrchu boty a nezapomeňte na všechny švy a záhyby. Bota se Vám již v rukou začíná leskout a dílo se blíží ke zdárnému konci.

Našněrujte zpět tkaničky, ošetřete vnitřek boty deodorantem, je-li to třeba použijte / vyměňte vložku v botě. V zimě jsou velmi příjemné hřejivé zimní, v léte naopak chladivé letní, které zabrání nasáknutí potu do kožené stélky obuvi.  Jak použít leštící vosky a kondicionér si povíme v příštím dílu. To bude již péče zcela kompletní a můžete se považovat za profesionála. Příjemné, že?

 Sada péče o boty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Spojte se s námi !

Chcete dostávat informace o slevových akcích, výprodejích a speciálních nabídkách pouze pro členy klubu ČistéBoty.cz ?

Chcete si přečíst nový článek, nebo si prohlédnout nové zboží ?

Nechcete se složitě registrovat ?

Vaše jméno:
Váš email:

Jak snadné, že ? Uvidíte, že nebudete litovat.

Copyright © www.cisteboty.cz, provozováno na systému Shop5.cz