Jak leštit kožené boty?✔️

Jak leštit kožené boty? 

V tomto dílu se podíváme trochu blíže na velké téma Lesk. 

Jsou situace a druhy bot, kde se přílišný lesk prostě nehodí. Přitahuje totiž více pozornosti, než by si mohl ledaskdo myslet. Naopak vhodně zvolené boty v dokonalém stavu určitě podtrhnou celkový outfit a když už si s nimi dáváte práci, proč na ně jednoduše pozornost nestočit cíleně. 

Jak leštit kožené boty?

Jak na to? 

Standartní krémy na obuv jsou jakýmsi kompromisem mezi výživou a leskem. Od jednoho přípravku těžko můžete chtít vše najednou. Krémy na boty zpravidla obsahuji i leštící složky jako jsou různé druhy vosků, ale lesk není jejich prioritou. 

U laciných krémů nebo leštidel se často setkáte se složením s vysokým obsahem ropných produktů a celkem odpudivým zápachem. Výsledky leštění se mohou rapidně lišit. Chcete-li dosáhnout precizních výsledků a své boty udržet ve skvělé kondici, sáhněte určitě po krémech a voscích světové špičky v tomto oboru. Takovými Famaco i Saphir bezesporu jsou a nebyli by jimi, kdyby jejich přípravky nestály opravdu za to. 

Jak leštit kožené boty?

Chcete-li dosáhnout vyššího lesku, než nabízí krém, sáhněte po vosku. Nebo ještě lépe po specializovaném přípravku na dosažení vysokého lesku. Boty před leštěním musí být již perfektně čisté, ošetřené krémem a vyleštěné leštícím kartáčem. Jak na to se dozvíte v Průvodci o hladké kůži. 

Jak leštit kožené boty?

Nyní k dosažení vyššího stupně lesku přijde na řadu vosk. Vosk se nanáší na místa na botě, která drží tvar a neohýbají se. Tam by totiž docházelo k praskání voskové vrstvy a vzniku a zvýraznění vrásek. Takovými místy jsou zejména pata a špička, často oddělená švem, tzv. cape toe. 

Mějte na paměti, že každá kůže je trochu jiná a některé jsou k dosažení vysokého lesku vhodnější a některé méně. Zrcadlový lesk v němž se uvidíte je dílem mnoha opakování, cviku a těch nejkvalitnějších přípravků. 

Jak leštit kožené boty?

Vosky se nejlépe nanáší čistým bavlněným hadříkem. Naruby otočená leštící rukavice se  ukázala být velmi vhodná. Vosku nanášejte vždy jen naprosto minimální množství a dobře jej roztírejte. Můžete si dopomoci malou kapičkou vody do které jen zlehka ťuknete prstem a přenesete na leštěné místo. 

Na čistokrevnou Glasage se nepoužívá letící kartáč, ale pouze hadřík, nebo leštící rukavice s ovčí srstí na konečné rozleštění. Dokonalý výsledek vyžaduje trochu tréningu. 

Jak leštit kožené boty?

Dopomoci si můžete i přípravkem, který má za cíl pouze lesk. Nic jiného neumí. Saphir Amiral gloss byl vytvořen pouze za tímto účelem a neobsahuje žádné výživné složky. Můžete s ním docílit vysokého lesku i na jinak obtížně leštitelných površích. V neutrální variantě neobsahuje žádné pigmenty a bude Vám k dispozici na jakékoliv kožené boty. S pomocí kapky vody, nacvičeného pohybu a přiměřeného dávkování můžete snadno docílit zrcadlového lesku, ve kterém se skutečně uvidíte. 

 

 A aby toho nebylo ke studiu málo, na našem Facebooku najdete i videa leštěním se zabývající, neboť číst a vidět je podstatný rozdíl.  Lesku Zdar!

Jak leštit kožené boty?

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Spojte se s námi !

Chcete dostávat informace o slevových akcích, výprodejích a speciálních nabídkách pouze pro členy klubu ČistéBoty.cz ?

Chcete si přečíst nový článek, nebo si prohlédnout nové zboží ?

Nechcete se složitě registrovat ?

Vaše jméno:
Váš email:

Jak snadné, že ? Uvidíte, že nebudete litovat.

Copyright © www.cisteboty.cz, provozováno na systému Shop5.cz

© www.cisteboty.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace