- péče o boty , krémy na boty, vosky, kartáče, napínáky

cisteboty.cz

Články

Ano,

stále jsme a nadále i budeme obchod s potřebami na čištění obuvi. Nebudeme přidávat peněženky ani ponožky. A ani se nestaneme studnicí moudrosti o modě, nebo čemkoliv jiném.

Nicméně z vrozené dobroty a sounáležitosti s kolegy Eshopaři napíšu poslední článek o produktové fotografii, protože stále cítím, že dobrá fotografie je alfou při výběru zboží na netu a dotazy na toto téma neberou konce.

Profesionální fotograf nejsem a mým cílem je dobrá fotka za minimální cenu a přijatelnou námahu.

Takže praktická část:

Jedná se o náš vlastní postup, který jistě není jediný správný a vyvíjí se společně s potřebami obchodu.

Zrcadlovka NIKON. Objektiv 50mm f1,8 - tedy pevné ohnisko, dobrá světelnost i kresba. Nastavení ISO 100, závěrka 1/125 -  1/200 - kvůli synchronizaci s blesky, clona potřeby hloubky ostrosti a charakteru předmětu. Vyzkoušejte, není to dogmaticky dáno. Předmět neuteče, a světla je díky zábleskovým jednotkám dost. Pokud budete fotit při žárovkách, prodlouží se čas závěrky, ale s použitím stativku to nijak nevadí.

nikon

Fotoaparát na stativu, předmět na fotostole. Může být i opálová deska bez stolu, nebo speciální neodrazné, nebo naopak zrcadlící fotopozadí. Dálková spoušť nebo samospoušť a v sáňkách odpalovač blesků. 

Tři záblesková zařízení se softboxy. Dvě po stranách, jedno pod stolem míří dolů, osvětluje spodní část odrazem. Nastavení síly záblesku dle potřeby, je třeba vyzkoušet.  Osobně mám blesky rád, ale žárovkáře, pokud jim nevadí teplo a spotřeba proudu nijak nezatracuji.  

..a protože se na první verzi článku ozvali fotografové, což se dalo čekat, ale protože ví o čem mluví, tak mají pravdu, tak: Nastavení doplňuji o manuální nastavení vyvážení bílé pomocí filtru k nastavení bílé - JJC, Megapixel. Velmi pohodlné a účinné :o)

Z dalších nastavení určitě zmíním bodové měření scény u menších předmětů, ev. měření se zdůrazněným středem. Celoplošné se nehodí, protože okolí předmětu je vždy velmi světlé a software by se snažil průměrovat expozici.

 

 produktová foto

 Začínáte-li a fotek máte málo, a jste úplný amatér použijte program PICASA,nebo něco podobně jednoduchého. Je zdarma, česky a velmi jednoduchý.

Pokročilejší může být např. GIMP. Dále už se dostanete k programům typu Photoshop, ale tím se nyní zabývat nebudeme.

Předmět srovnejte, aby nestál nakřivo, upravte kontrast a expozici. Dostanete toto:

ISO100/, 1/200, f6,3 bez korekce.

boty

Potřeste si pravicí, blížíte se jednoduché produktové fotografii. A nestála Vás cestu za fotografem ani 150Kč za kus. Tím nechci říci, že každá věc se fotí takto jednoduše, ani nechci shazovat profesionální fotografy, ale u drobných a ne moc drahých věcí, které navíc fotíte co chvíli se prostě vyplatí to zvládnout vlastními silami. Žádné finesy a profi triky - obyčejná věc na bílém pozadí.

Nicméně vězte, že za produktovou / reklamní fotografií se často skrývá celý obor, velmi drahé vybavení a nemálo grafické práce.

Až budu chtít fotku do časopisu se svou reklamou, rád zaplatím za dokonalost.

 J. Filip, majitel www.cisteboty.cz, fotograf a spisovatel

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Spojte se s námi !

Chcete dostávat informace o slevových akcích, výprodejích a speciálních nabídkách pouze pro členy klubu ČistéBoty.cz ?

Chcete si přečíst nový článek, nebo si prohlédnout nové zboží ?

Nechcete se složitě registrovat ?

Vaše jméno:
Váš email:

Jak snadné, že ? Uvidíte, že nebudete litovat.

Copyright © www.cisteboty.cz, provozováno na systému Shop5.cz

© www.cisteboty.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace