Odstraňovač skvrn od soli Saphir Hiver

Neboť je právě zima ( leden 2019 ) malý test Odstraňovače skvrn od soli se přímo nabízí. A protože vyšší moc tomu chtěla, naskytla se rovnou i jedna prosolená bota. 

Jedná se o klasickou chelsea z černé hladké kůže.  Po procházce čerstvě nasolenou sněhovou břečkou nebyla nijak ošetřena a při pokojové teplotě rychle vyschla do podoby viditelné na obrázku. 

Odstraňovač skvrn od soli Saphir Hiver

Na první pohled katastrofa, neboť jak každý kdo to jednou vyzkoušel potvrdí, přetřít obyčejným krémem nepomůže. Kůže je po okrajích skvrny jakoby nabobtnalá a krém na postižená místa příliš nedrží, nebo po zaschnutí skvrna opět prosvítá. 

Odstraňovač skvrn od soli Saphir Hiver

Protože bez specializivaného přípravku bychom drahou (ne tuto) botu mohli považovat za nenávratně zničenou, nabízí zn. Saphir odstraňovač skvrn právě tohoto druhu. 

Dle návodu je určený na skvrny od soli, sněhu a dešťové vody. 

Odstraňovač skvrn od soli Saphir Hiver

Botu jsme nejprve očistili čistícím (ne leštícím!) kartáčem a poté bavlněným hadříkem jemně nanesli přiměřené množství přípravku. Na více exponovaných místech opakovaně. Postup je ostatně stejný jako u čištění jiných skvrn. Navlhčit, třít, trochu přitlačit..

Abyste se ujistili, jak je na tom Vaše bota se barvostálostí, vyzkoušejte čistič nejprve na méně viditelním místě. Pokud na hadříku barva z boty neulpívá, můžete bez obav pokračovat. 

Bílý povlak zmizel zcela a nabobtnání kůže ustoupilo po několika hodinách, které jsme botě věnovali k dobru za účelem řádného vyschnutí přípravku. 

Odstraňovač skvrn od soli Saphir Hiver

Poté bylo třeba botu znovu ošetřit výživným krémem a to raději v černé barvě. Místo po skvrně poté již nebylo vůbec patrné. 

Odstraňovač skvrn od soli Saphir Hiver

Chtěje se vyvarovat podobné situace, ošetřili jsme botu navíc i Impregnací od Saphiru s nanotechnologií, ale o tom až příště :o) 

Podobné, ikdyž ne tak intenzivní poškození dokáže překvapivě napáchat i déšť. Dešťová voda je poněkud špinavá a všechny v ní rozpuštěné látky Vám na promočených botách vykristalizují přesně tam, kde to nechcete. Takto vzniklé nevzhledné mapy lze tímto čističem odstranit také. Je to vždy lepší, než se je snažit maskovat vrstvou krému, neboť tak nečistoty v kůži pouze zafixujete a bude problém je vůbec odstranit..

Čistič naleznete ZDE.

Odstraňovač skvrn od soli Saphir Hiver - 1302168 - Tekutý balzám na kůži

Tekutý balzám na kůži

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Spojte se s námi !

Chcete dostávat informace o slevových akcích, výprodejích a speciálních nabídkách pouze pro členy klubu ČistéBoty.cz ?

Chcete si přečíst nový článek, nebo si prohlédnout nové zboží ?

Nechcete se složitě registrovat ?

Vaše jméno:
Váš email:

Jak snadné, že ? Uvidíte, že nebudete litovat.

Copyright © www.cisteboty.cz, provozováno na systému Shop5.cz

© www.cisteboty.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace